TJ Baník Ružiná - MFK Vranov nad Topľou 6:1 (3:1)

Faky zo zápasu

Góly: 9. Blaščik, 12. Kinček, 17. Caban, 51. Boháčik (z pok. kopu), 83. Mrva, 90. Gajdošík - 31. Streňo.

ŽK: 50. Vasilko (Vranov).

ČK: 19. Paluba (Vranov).

Rozhodovali: Somoláni - Jankovič, Martinkovič.

Divákov: 250. 
 

TJ Baník Ružiná: Michalík - Kotora, Kinček, Caban (70. M. Líška), Mrva - Marko Lukáč (70. Cihlář), Boháčik, Štajer, Kamendy (83. Cibuľa) - Blaščik, Gajdošík. Tréner: Jaroslav Galko.
MFK Vranov nad Topľou: Makó - Paluba, Gdovin (77. Stanislavský), Novák, Sakala - Šamo (53. Eštok), Turcovský, Kentoš, Boháč (46. Berenda) - Vasilko, Streňo. Tréner: Miroslav Jantek.

 Futbalisti Ružinej sa s futbalovou jeseňou na domácom trávniku a hŕstkou divákov rozlúčili vysokým víťazstvom nad Vranovom. Predseda dozornej rady TJ Baník Jozef Líška ml. sa nechal počuť, že je najvyšší čas uvažovať o presunutí ružinského futbalu niekam inam, keďže tamojší klub hrá bez divákov.

RUŽINÁ. V poslednom jesennom domácom kole aktuálnej sezóny hostili zverenci kormidelníka TJ Baník Ružiná Jaroslava Galka súpera zo spodných priečok tabuľky. Napokon  Vranovčanov, ktorí boli od 19. min. na trávniku len desiati, zdolali presvedčivo 6:1.

 

Domáci vstúpili do zápasu víťazne naladení, keď už v 9. min. rozvlnil sieť za chrbtom Makóa Blaščik - 1:0. O tri minúty zmenu na svetelnej tabuli zariadil Kinček - 2:0. V 17. min. zúžitkoval Gajdošíkov roh na vsietenie tretieho gólu Caban - 3:0. V 19. min. sa rútil na bránu Vranova sám Gajdošík, no Paluba ho zastavil aj za cenu faulu, za ktorý ho hlavný arbiter potrestal červenou kartou. Nariadený pokutový kop Gajdošík nepremenil, keďže Makó sa blysol brilantným zákrokom a následne loptu nedorazil do siete Blaščik. V 23. min. sa v sľubnej šanci ocitol Caban, no Makó bol na mieste. V 31. min. unikol domácej obrane Streňo a znížil na polčasových 3:1.
Baníci pokračovali v dobíjaní brány Vranova aj v druhom dejstve. V 47. min. pálil z diaľky Kamendy, no mal vychýlenú mušku. V 51. min. premenil pokutový kop Boháčik - 4:1. V 55. min. sa zoči - voči Makóa ocitol Gajdošík, no tutovku spálil. O minútu hlavičkoval vedľa Caban. V 59. min. sa Makó vyznamenal ďalším bravúrnym zákrokom, tentokrát proti Kamendyho strele. V 62. min. včas vystihol Gajdošíkov úmysel. V 65. min. lízala lopta z Gajdošíkovej kopačky žrď vranovskej brány. V 83. min. sa domáci radovali po piatykrát, keď loptu do siete doklepol Mrva - 5:1. Znížiť gólový náskok Ružinej mohol v 84. min. Streňo, no nastrelil len bočnú sieť. Aj v 86. min. sa Streňo prihlásil o slovo, no Michalík jeho strelu zneškodnil rovnako, ako následnú Turcovského dorážku.  V záverečnej minúte stretnutia spečatil na konečných 6:1 Gajošík.

Povedali po zápase

Jaroslav Galko, tréner TJ Baník Ružiná: "Chlapcom ďakujem, že posledný domáci zápas v tomto roku zvládli veľmi dobre a tej hŕstke divákov urobili radosť. Stretnutie bolo v našej réžii, keď sme sa hneď od úvodu pustili do súpera a po štandardkách bol stav v 17. min. 3:0. Potom prišlo vylúčenie hráča Vranova a náš nepremenený pokutový kop. Znervózneli sme a súper ukázal že smerom dopredu je nebezpečný. Podarilo sa mu zníziť, čo nás pribrzdilo. V druhom polčase sme opäť veľmi dobre kombinovali, ale šance sa nám nedarilo premieňať. Až v závere sa nám podarilo pridať ešte dva góly a zaslúžene sme zvíťazili. Pred nami je zápas v Moldave. Vycestujeme naň s úmyslom zvíťaziť a bodovo sa priblížiť k vedúcemu duu."

Miroslav Jantek, tréner MFK  Vranov nad Topľou: "Rozhodol úvod stretnutia, keď už v 17. min. bolo 3:0. Inkasovali sme po štandartkách a bolo pre nás náročné otáčať stretnutie proti veľmi dobre hrajúcej Ružinej. Bola to hra mačky s myšou. Zápas sme chceli dohrať so cťou. Škoda tých dvoch gólov v závere stretnutia, pretože je rozdiel prehrať 4:1 a 6:1. Skoré vylúčenie nášho hráča nás pribrzdilo, no potešilo ma, keď sme v oslabení znížili. To domácich zaskočilo a dali nohu dole z plynu. Trošku poľavili, ale v druhom polčase opäť zapli na plné obrátky a pridali ďalšie góly."

Jozef Líška ml., predseda dozornej rady TJ Baník Ružiná: "Chcem sa poďakovať tým pár desiatkam našich priaznivcov, ktorí si nachádzajú cestu na náš štadión a prídu chlapcov povzbudiť. Neviem, či je to odraz tejto doby, no v poslednom čase hráme futbal bez divákov. Preto stojí za zváženie, či ho nepresunúť z Ružinej niekde inde. Dovolím si tvrdiť, že v mestách ako trebárs Fiľakovo či Poltár alebo iných obciach, by na také zápasy, aké odohráva Ružiná, chodilo niekoľkonásobne viac ľudí, hralo by sa pred plnými tribúnami za výdatnej podpory obecentva. Možnože by to malo pozitívny dopad na stabilnejšie výkony mužstva, pretože my, či sme doma a či vonku, hráme bez povzbudenia divákov. No a tí, ktorí prídu, tak väčšina z nich len kritizuje, až na pár výnimiek, ktoré zatlieskajú a povzbudia. Stále nevidím toho dvanásteho hráča - diváka a preto je najvyšší čas s tým niečo urobiť. Myslím si, že to, čo predvádza TJ Baník Ružiná v rámci Slovenska, si zaslúži oveľa väčšiu podporu. No a keď ju nemáme doma, tak si budeme musieť hľadať iný domov. Je predsa zahanbujúce, keď v obci vyrastie taký areálik s tak kvalitným trávnikom a obec, keď má zaplatiť smiešnu sumu z objemu získaného majetku, tak sa radšej ide súdiť s telovýchovnou jednotou. Považujem to za absurdné. K maximálnej spokojnosti mi chýba šesť bodov, ktoré hráči stratili spôsobom, že v štyroch dueloch viedli 1:0 a potom hrou typu dnešnej od vylúčenia sperovho hráča až do konca prvého dejstva, zbytočne prišli o body. Keby tomu tak nebolo, mohla Ružiná pokojne zimovať na špici tabuľky. Niektorí hráči by si mali vstúpiť do svedomia a odčiniť predošlé nezdary maximálnym výkonom v poslednom dueli jesennej časti aktuálneho ročníka, ktorý odohrajú v Moldave. Aj bod z Moldavy nás drží v hre o prvú priečku. Mňa nezaujímajú výpočty, že postupuje šesť mužstiev a alibistické vyhlásenia, že do 6. miesta skončíme. Ja hrám stále o špicu tabuľky, stále chcem vyhrávať a keď sa už prehrá, tak aspoň so cťou. Celkovo mám z tohtoročného futbalu v Ružinej zmiešané pocity a som znechutený. Ešte raz ďakujem tým, čo nám priali a prajú."