TJ Baník Ružiná - Slavoj Trebišov 5:1 (2:1)

Fakty zo zápasu

Góly: 17. Marko Lukáč, 30. a 55. Gajdošík, 43. Boháčik (vlastný), 49. Kamendy, 56. Mrva.

ŽK: 52. Cibuľa - 48. Emil Lukáč.

Rozhodovali: Cifrik - Špivak, Budáč. 

Divákov:130.


TJ Baník Ružiná: Michalík - Kotora, Štajer, Kinček, Cibuľa - Mrva (58. Čonka), Boháčik (67. Rutkaj), Kamendy, Marko Lukáč (78. Jendrišek) - Blaščik, Gajdošík. Tréner: Marián Sutto.


Slavoj Trebišov: Sudimák - Takáč, A. Batta, Černák (60. Zs. Batta), Koscelník - Shekel, Krochta, Mižík, Emil Lukáč - Bogdanović, Glushkov (88. Mikailov). Tréner: Vladimír Rusnák.

RUŽINÁ. Po predošlej vysokej prehre 2:6 s košickou Lokomotívou sa ružinskí baníci blysli presvedčivým štvorgólovým víťazstvom (5:1) nad Trebišovom. Tento vydarený duel bol zároveň rozlúčkou kormidelníka TJ Baník Mariána Süttőa s Ružinou.

Domáci sa oprát pevne chopili už od úvodného hvizdu rozhodcovskej píšťalky. V 5. min. sa pokúšal strelecky presadiť Gajdošík, no napálil len do Sudimáka. O dve minúty neskôr opečiatkovala žrď brány Slavoja lopta z Blaščikovej kopačky. V 10. min. sa v ideálnej pozícii ocitol opäť Blaščik, ale Sudimák jeho strelu excelentne vyrazil na roh. V 12. min. sa o slovo prihlásili hostia, keď Krochta prestrelil Michalíkovu bránu. Vzápätí vyrobil prievan pred Sudimákom Gajdošík, no zoči - voči gólmanovi Slavoja nepochodil. Otvoriť gólový účet stretnutia sa v 13. min. nepodarilo ani Markovi Lukáčovi, ktorého strelecké chúťky včas zmarila hosťujúca obrana. V 17. min. však už vďaka nemu mali domáci dôvod na radosť - 1:0. V 18. min. spálil tutovku Blaščik. Netrvalo dlho a baníci sa opäť tešili, keď v 30. min. rozvlnila sieť za Sudimákovým chrbtom Gajdošíkova strela - 2:0. Po tomto okamihu hostia pritvrdili a v 37. min. mohol znížiť Krochta, no Michalík bol proti. Dve minúty pred odchodom do šatní prišla radostná chvíľa Slavoja, keď pozornej domácej obrane unikol Emil Lukáč. Domácich sa pokúsil ratovať skúsený Boháčik, no napokon bol z toho vlastenec - 2:1.

Hneď na začiatku druhého dejstva zaváňala akcia hostí vyrovnávajúcim gólom, keď Glushkov zoči - voči Michalíkovi pálil tesne vedľa. Domáci však nezaspali na vavrínoch a v 48. min. z priameho kopu upravil na 3:1 Kamendy. V 55. min. si dal gólové repete Gajdošík - 4:1. V 56. min. už svetelná tabuľka ukazovala zásluhou Mrvu 5:1. Tento pre hostí nelichotivý stav mohli skorigovať v 72. min. Bogdanović a v 74. min. Emil Lukáč, no v prvom prípade lopta mierila tesne vedľa a v druhom pohovoto zakročil Cibuľa. Konečný výsledok mal šancu v 76. min. prikrášliť Rutkaj, ktorý však nedokázal Kamendyho center zúžitkovať na vsietenie šiesteho gólu.

Hlasy trénerov

Marián Süttő, TJ Baník Ružiná: "Na ťažkom teréne sa hral dobrý treťoligový futbal, keď aj súper brejkovými situáciami hru zatraktívnil. Stále ma však mrzí, že nedokážeme na zápas pritiahnuť viac divákov. Počasie pre hráčov bolo ideálne, rovný terén, vsietili sme krásne góly, niekoľko šancí sme zahodili. Ja som spokojný a verím tomu, že aj ostatní budú spokojní."

Vladimír Rusnák, Slavoj Trebišov: "Domácim blahoželám k víťazstvu. Podľa mňa vyhrali zaslúžene. Na rozdiel od nás si šance vytvorili a tiež ich premenili. Z minulosezónneho kádra nám zostali traja hráči, pred týmto duelom sa nám zranili traja kľúčoví hráči. Ale to nás samozrejme neospravedlňuje. Napriek tomu sme si vypracovali niekoľko vyložených šancí, no trestuhodne sme ich zahodili. Preto sme si nezaslúžili vyhrať."