TJ Baník Ružiná - ŠK 2000 Milénium Bardejovská Nová Ves 3:0 (2:0)

Ružiná si obohatila konto o ďalšie tri body. Na domácej pôde zdolala nováčika z východného Slovenska. Baníkov nezrazili na kolená ani zranenia a choroba.

RUŽINÁ. V treťom kole Tipos III. ligy Východ, v ktorom sa na trávniku v Ružinej predstavil nováčik z Bardejovskej Novej Vsi, boli lavičky súperov značne oklieštené. Hrajúci kormidelník hosťujúceho celku František Šott mal na striedanie k dispozícii len troch hráčov vrátane náhradného gólmana. Ani domáci kouč Marián Süttő to nemal v tomto smere jednoduché. Pre zranenia a chorobu nemohol rátať s útočným duom Blaščik - Juraj Líška, tiež s Matejom Líškom, Čentéšom a Kinčekom. Ani brankár Mário Michalík nebol zdravotne fit. Napriek tejto nelichotivej situácii mali domáci predsa len dôvod na radosť. Zaknihovali si ďalšie tri cenné body.

Domáci sa oprát chopili hneď od úvodného hvizdu rozhodcovskej píšťalky a niekoľkokrát vyrobili poriadny prievan pred bránou hostí. V 10. min sa lopty zmocnil Štajer, prihral do behu Jendrišekovi, no ten pálil tesne vedľa. V 12. min mohol zmenu na svetelnej tabuli zariadiť Boháčik, ale ani on nemal presnú mušku. O minútu neskôr minula svoj cieľ strela z Kotorovej kopačky. V 14. min vyzvŕtal hosťujúcu obranu skúsený Boháčik, avšak Kačmár jeho strelu zneškodnil. Snaha domácich vyvrcholila v 24. min gólom Gajdošíka - 1:0. V 25. min našiel štrbinu v obranných hradbách Ružinej Kiseľ, ale jeho prízemná strela nenarobila Michalíkovi žiadne problémy. V 30. min pálil Boháčik, loptu hlavou zachytil Gajdošík a poslal ju rovno do Kačmárovho náručia. Vďaka Kamendymu mali domáci ešte jeden dôvod na radosť pred polčasovou prestávkou, keď sa v 41. min ujala jeho strela - 2:0. Na začiatku druhého dejstva sa pokúšal zrovnať skóre Stachura, ale Michalík bol na mieste. V 58. min si mohol dať Gajdošík gólové repete, ale tentokrát zoči - voči Kačmárovi neuspel. V 71. min vyrobili domáci poriadny závar pred bránou hostí, keď Lukáč šikovne dorazil loptu do siete - 3:0. Po tomto momente sa už len dohrávalo, domáci kontrolovali výsledok a oslabeným hosťom, ktorí boli od 63. min len desiati, už skorigovať výsledok nedovolili.

Hlasy trénerov

 

Marián Süttő, tréner TJ Baník Ružiná: "Po predošlom majstráku nastali u nás zlomové momenty. Zranili sa nám kľúčoví útočníci Blaščik s Jurajom Líškom. Blaščik má ruku v sadre, čaká ho operácia, Juraj Líška má zlomený nos a tiež zranenú sánku, takže netuším, kedy títo naši ťažiskoví hráči smerom dopredu na jeseň nastúpia do majstrákov. Tiež treba odtrátať Maťa Líšku, ktorý dlhšie pauzuje pre zranenie, Čentéša, ktorý je v nemocnici na infúziách. No a akoby toho nebolo dosť, tak tri dni pred týmto zápasom si zranil koleno stopér Kinček. Ani Majo Michalík nebol zdravotne celkom fit. Trápi ho črevná viróza. Naše mužstvo je doslova zdecimované, no napriek tomuto zúfalému stavu sme dnes podali heroický výkon. Ak keď v záverenčej dvadsaťminútovke sa u nás prejavil typický slovenský futbalový syndróm. Mám tým na mysli uspokojenie sa s výsledkom, keď sa už sa len dohrávalo. Ale dnes to beriem, keďže odohrať zápas za spomínaných okolností bolo náročné. Boli však hráči, ktorí to zvládli. Musím vyzdvihnúť najmä výkony Boháčika, Kamendyho a Štajera. Teraz nás čaká regeneračný týždeň s rehabilitačným cyklusom. Potrénujeme, no aj pooddychujeme, tak, aby sme v sobotu v Košiciach s tamojším béčkom a potom aj doma v pohárovom stretnutí s Košickým áčkom, odviedli na ihrisku maximum. Ja len dúfam, že nám budú hráči pribúdať a nie naopak a naša kvalita sa bude šplhať vyššie a vyššie. Máme čo doháňať, no nejde to takými krokmi, ako som si možno myslel. Musím troška zmierniť tempo."

 

František Šott, hrajúci tréner ŠK 2000 Milénium Bardejovská Nová Ves: "Do Ružinej sme pricestovali s úmylom uhrať nejaký ten bod, čo sa nám bohužiaľ nepodarilo. Chýbali nám štyria hráči, ktorí sú zranení. Naša lavička bola značne oklieštená. Sedelo na nej len trio hráčov vrátane náhradného brankára. V kádri došlo k zmenám, kedže od nás odišli starší skúsení hráči Valkučák, Javorský a nahradili ich mladí chalani Iľko a Jaš. Góly padli po našich chybách a sľubné situácie sme nedotiahli do efektívneho konca. Súper nás tentokrát vytrestal."Fakty zo zápasu

Góly: 24. Gajdošík, 41. Kamendy, 71. Lukáč. 

ŽK: 27. Kamendy, 48. Cibuľa, 90. Kotora - 35. a 63. Pribytný, 61. Stachura. 

ČK: 63. Pribytný (po druhej ŽK). 

Rozhodovali: Somoláni - Roszbeck, Pozor. 

Divákov: 220.

TJ Baník Ružiná: Michalík - Kotora, Caban, Cibuľa, Jendrišek (70. Rutka), Gajdošík, Boháčik, Kamendy, Čonka, Štajer, Lukáč. Tréner: Marián Süttő.

ŠK Milénium 2000 Bardejovská Nová Ves: Kačmár - Iľko, Virgala, Jaš, Stachura, Pavúk, Luščák, Šott (73. Knap), Pribytný, Kiseľ (79. Liček), Jančošek. Hrajúci tréner: František Šott.